kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKS Avusturya Kampı Öncesi Son Hız Çalışmaya Devam Ediyor

AKS Avusturya Kampı Öncesi Son Hız Çalışmaya Devam Ediyor

Aslı Evcim

AKUT Kar Sporları (AKS) sporcuları geçen hafta sonu 7 Kasım 2010 Pazar günü yine Ataşehir AKUT İskender Iğdır tesislerindeydi. Sporcular, kondisyon antrenörleri Serhat Yazıcı ile üç grup halinde kara antrenmanlarını gerçekleştirdi. Bayram tatilinde yapılacak olan Avusturya kampına sporcular uzun süredir disiplinli bir şekilde hazırlanıyor.

Physio-Ball Çalışmaları Physio-Ball Çalışmaları Physio-Ball Çalışmaları Physio-Ball Çalışmaları

Pazar günü hava, sporcuların şansına güneşli ve çok güzeldi. Sporcular çalışmaya ısınma koşusu ile başladı. Sonrasında denge hareketleri, çeviklik hareketleri, yer hareketleri, physio-ball çalışmaları ile devam edildi.

Kara Çalışmaları Kara Çalışmaları Kara Çalışmaları Kara Çalışmaları

Çalışması biten gruplar futbol oynayarak spora devam etti. Tek tekerlekli bisiklete binme çalışması yapanlar da oldu, boomerang peşine koşturanlar da, kaykay numaraları yapanlar da. Kayak sezonu öncesinde büyük fayda sağlayan takım halinde yapılan paten (rollerblade) antrenmanlarını da özlediğimizi fark ettik.

Acıkanlar velilerin getirdiği atıştırmalıkları yedi, içti; sona kalanlar unutulan eşyaları ve çöpleri topladı.

Ollie Ollie Ollie Roller Blade Tek tekerlekli bisiklet Tek tekerlekli bisiklet Tek tekerlekli bisiklet Roller Blade

Serhat Yazıcı ile antrenmanlar geçen seneden beri devam ediyor. Sporcuların güçlenmesi açısından çok faydalı oldu bu çalışmalar. Serhat hocamız, geçen sezon (2009-2010 sezonu) takımın toplu olarak Carl Petersen ile gerçekleştirdiği bir bütün hafta sonu workshop çalışmasına takımla birlikte katıldı; bu çalışma sırasında sporcuların hareketleri doğru bir şekilde yapmasına yardım etti. Çalışma sonrasında Carl Petersen ile çalışıp, sporcularımız için onayladığı bir program hazırladı. Kayak ve snowboard yarış sezonu başlayana kadar AKS sporcularına bu programa göre kara antrenmanları yaptırdı. Bütün bu çalışmalar, hava şartlarına bakılmaksızın her Pazar sporcuların katılımı ile çoğunlukla açık havada gerçekleştirildi.

Kara Antrenmanları Kara Antrenmanları Kara Antrenmanları Kara Antrenmanları

Bu sene de (2010-2011 sezonu), Eylül sonunda ölçüm ve antrenmanlara başlandı. Sporcuların verimli çalışması açısından, Pazar günleri üç grup halinde çalışma yapılmasına karar verildi.

Grupların çalışma saatleri her pazar aşağıdaki şekilde düzenleniyor:
08:30 – 10:00
Rana Uludağ
Dila Dildar
Ege Sezgin
Doruk Evcim
Kaan Turan
Arda Başaran
10:00 – 11:30
Özlem Çarıkcıoğlu
Kaan Tan Aksudoğan
Tarık Zadil
Deniz Kulaksızoğlu
Derin Evcim
Yiğit Gürle
Alara Ayyıldız
Burcu Açıkgöz
Irmak Turanlı
Selin Açıkgöz
Doruk Turanlı
11:30 – 13:00
Fidan Denizci
Dersu Topaloğlu
Eren Akdikmen
Can Yenersoy
Alp Tamer
Pelin Tamer
Yasemin Özbay
Merve Özbay
Melis Küçükoğlu
Yağmur Eminoğlu
Ali Sadıkoğlu
Kara Antrenmanları Rana Uludağ

AKS sporcuları öğretilen hareketleri hafta içinde kendileri uygulamakla yükümlü. Ayrıca sporcular evde düzenli olarak Skiers-Edge çalışmaları yapıyor. Sporcular heyecanla sezonun ilk Avusturya kampına gitmeyi bekliyor. Bütün bu disiplinli hazırlık çalışmaları sayesinde, sporcular Avusturya kampında teknik çalışmalara kolayca konsantre olacaklar.

İstanbul’da kalan sporcular ise kara antrenmanlarına yoğun bir şekilde devam edecek. Tüm sporcuların amacı yapabildiğinin en iyisini yapabilmek.

AKS sporcularına başarılı bir sezon diliyoruz.

Serhat Yazıcı Kimdir?
Almanya doğumlu Serhat Yazıcı, çocukluğundan itibaren sporun ve özellikle tenisin içinde olmuştur. Geçirdiği sakatlığın ardından aktif tenisi bırakmak zorunda kalan Yazıcı, ağırlıklı olarak Kasaba yöresinde olmak üzere birçok çocuk ve büyük sporcuya tenis ve kondisyon antrenmanı yaptırmaktadır. AKUT Kar Sporları ile, Carl Petersen ile yapılan çalışmalardan birinde tanışan Serhat Yazıcı, 2009-2010 sezonundan beri sporcuların sezon dışı kara antrenmanlarını Carl Petersen önderliğinde hazırlanan program çerçevesinde gerçekleştirmektedir.
Carl Petersen Kimdir?
Kanadalı Fizyo-terapist Carl Petersen, özellikle kayak ve tenis sporlarında sporcu hazırlık antrenmanları ve beslenme uzmanıdır. 15 yıl Kanada Kayak Milli Takımının fizyoterapisti olarak takımla birlikte seyahat eden Petersen, kayak kariyerinin ardından aralarında Maria Sharapova’nın da bulunduğu birçok ünlü tenisçi ile çalışmış, ardından da başta Fit To Ski ve Fit To Play Tennis olmak üzere birçok kitaba imza atmıştır. İlk senelerinden beri AKS ile birlikte çalışmalar yapan Petersen, son dönemde 1-2 yılda bir takımla beraber çalışmak üzere İstanbul’a gelmekte ve takım antrenörlerinin programlarının hazırlanmasına destek olmaktadır.

facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 13286 kez okundu.
sponsor logo