kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
Akut Kar Sporlar覺 Alp Disiplini Tak覺m覺 2016-2017 Sezonuna H覺zl覺 Balad覺

Akut Kar Sporlar覺 Alp Disiplini Tak覺m覺 2016-2017 Sezonuna H覺zl覺 Balad覺

2016-2017 sezonu Türkiye A1 Ligi U18 ve üst ya kategorileri 1.ayak kayak slalom yar覺malar覺, 10-11 Aral覺k 2016 tarihlerinde Erzurum Sway Hotel Pistleri’nde gerçekletirildi.
PEGASUS Havayollar覺’n覺n ula覺m sponsorluunda yar覺an AKUT Spor Kulübü, 襤stanbul’dan 4, Ankara’dan 2 ve Kocaeli’den 1 sporcu olmak üzere, toplamda 7 sporcu ile bu yar覺malara kat覺ld覺. 
Slalom disiplininde 2 gün ayr覺 ayr覺 çift inili olarak yap覺lan yar覺malarda, AKUT kayakç覺lar覺, ilk gün, 3 alt覺n, 2 gümü, ikinci gün 2 alt覺n, 1 gümü madalya kazanarak, toplamda 7 madalya ile A1 ligine h覺zl覺 bir balang覺ç yapt覺lar.
Yar覺malar覺n ilk gününde, AKUT Ankara U18 Erkekler sporcusu Kaan amgul, U18-U21-Büyükler kategorilerinin en genç sporcusu olmas覺na ramen, çok etkileyici bir performans ile pist rekoru k覺ran ve alt覺n madalyaya uzanan sporcumuzl ile beraber, kad覺n sporcular aras覺nda da sporcumuz Özlem Çar覺kç覺olu pistin en iyi derecesini yaparak U21 kategorisinde alt覺n madalya kazanm覺t覺r. U18 Kad覺nlarda sporcumuz Pelin Tamer de, Özlem Çarkç覺olu’nun ard覺ndan kad覺nlar genel klasmanda en iyi ikinci dereceyi yapm覺, U18 kad覺nlar kategorisinde alt覺n madalya kazanm覺t覺r. U18 Kad覺nlar kategorisinde dier baar覺l覺 sporcumuz Tayra Tunca, gümü madalyaya uzanm覺t覺r. U18 Erkekler kategorisinde, sponsor olduumuz Erzurum’lu sporcumuz Kerem Timur da, gümü madalya kazanm覺t覺r.
Yar覺malar覺n ikinci gününde de, Kaan amgul yine çok baar覺l覺 bir performans ile, U18 Erkeklerde ikinci alt覺n madalyas覺n覺 al覺rken, onu U21 kad覺nlar kategorisinde Özlem Çar覺kç覺olu günün ikinci alt覺n madalyas覺 ile izledi. U18 kad覺nlarda, Tayra Tunca, ikinci gümü madalyas覺na uzand覺.
Bu yar覺lardan sonra ayr覺ca, 2017 ubat ay覺nda Erzurum’da yap覺lacak EYOWF (Gençlik Olimpik K覺 Festivali Yar覺lar覺) ve önümüzdeki hafta yap覺lacak olan FIS PALANDÖKEN ve FIS SARIKAMI kupalar覺nda ülkemizi temsil edecek sporcular覺n da seçiminin yap覺ld覺覺 elemelerden sonra Milli Tak覺m seçimleri de yap覺ld覺.

Madalya s覺ralamas覺nda en baa yerleen AKUT Kar Sporlar覺 tak覺mlar覺ndan, Milli Tak覺m’a seçilen sporcular覺m覺z, Kaan amgul, Özlem Çar覺kç覺olu, Pelin Tamer, Tayra Tunca ve 2 sezon önce ABD’de kayak akademisine gönderdiimiz Kaan Aytekin’e baar覺lar dileriz.

A1 L襤G襤 1.GÜN 
ALTIN – KAAN AMGUL – U 18 ERKEK
ALTIN – ÖZLEM ÇARIKÖIOLU – U21 KADIN 
ALTIN – PEL襤N TAMER – U 18 KADIN 
GÜMÜ – TAYRA TUNCA – U18 KADIN
GÜMÜ – KEREM T襤MUR – U18 ERKEK

A1 L襤G襤 2. GÜN
ALTIN – KAAN AMGUL – U 18 ERKEK
ALTIN – ÖZLEM ÇARIKÇIOLU – U21 KADIN 
GÜMÜ – TAYRA TUNCA – U 18 KADIN

Tak覺m覺m覺z antrenör ekibine, bata, baantrenör Yavuz K覺y覺c覺, Suat Soyak, Harun imek ve Halil 襤brahim Seylan`a teekkürlerimizi sunar覺z.


facebook payla twitter payla Bu haber 3817 kez okundu.
sponsor logo