kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT Kar Sporlar覺 Sezonu A癟t覺

AKUT Kar Sporlar覺 Sezonu A癟t覺

AKUT Kar Sporlar覺 Kulübü’nün 23-27 Aral覺k  2009 tarihleri aras覺nda Uluda’da, 2010 sezonu yar覺lar覺na haz覺rl覺k amac覺 ile gerçekletirilen kamp覺na 8 ya ve 16 ya aral覺覺nda lisansl覺 27 Alp disiplini kayakç覺s覺 ve 8 snowboard sporcusu kat覺ld覺.

 

Kayak Tak覺m覺n覺 antrenörleri Dr. Fatih K覺y覺c覺, Volkan Yurdakul ve Yavuz K覺y覺c覺 çal覺t覺r覺rken, tak覺m覺n snowboard antrenörlüünü, milli sporcu ve spor fotorafç覺s覺 Mine Kasapolu yapt覺.

 

3,5 gün süren, toplam 16 saatlik antrenmanlarda tam bir yar覺a haz覺rl覺k çal覺mas覺 yap覺larak, ilk iki gün GS sonraki iki gün Slalom antrenmanlar覺 tüm teknik ön çal覺malarla gerçekletirildi. Sporcular yar覺a balama, start ve var覺ta yap覺lmas覺 gerekenler konusunda haz覺rl覺k yaparken, akamlar覺 da video analiz ile geribildirim alarak kendilerini gelitirdiler.

 

Kampta ayr覺ca antrenman sonras覺 her akam AKUT Kar Sporlar覺 spor psikologu Arda Cokun ile  yar覺lara haz覺rl覺k çal覺malar覺 da yap覺ld覺.

 

Lisansl覺 AKS sporcular覺 sezona daha önce Kas覺m ay覺nda Avusturya’da 1 haftal覺k eitim kamp覺 ile haz覺rlanm覺lard覺.

 

Sezonun ilk yar覺malar覺  8-9 Ocak 2010 da Uluda’da yap覺lacak ve 襤stanbul 襤l Birincilii, hemen ard覺ndan da 10 Ocak 2010 Pazar günü 襤stanbul Kayak Ligi’nin ilk ad覺m覺 yap覺lacak.

 

AKUT KAR SPORLARI (AKS) Kimdir?

AKS harfleri, Akut Kar Sporlar覺n覺 temsil etmek için kullan覺lmaktad覺r. Akut Kar Sporlar覺 (AKS), AKUT Spor Kulübünün Kar Sporlar覺 ubesidir. AKUT Spor Kulübü Derneine bal覺 bir alt birim olan AKS, kendi ube Yöneticisi idaresinde faaliyetini sürdürmektedir. www.akutkarsporlari.org

 

 

AKUT Spor Kulübü

AKS’nin bal覺 olduu AKUT Spor Kulübü Dernei, sadece spor faaliyetleri yapmak üzere 2009 y覺l覺nda kurulmutur. Yeni kurulmu olan AKUT Spor Kulübü Derneinin ve 1996 y覺l覺ndan beri faaliyetini sürdürmekte olan AKUT Arama Kurtarma Derneinin yönetim kurullar覺 tamamen ayn覺 üyelerden olumaktad覺r. AKUT Spor Kulübü Dernei, AKUT Arama Kurtarma Dernei’ni kuran bireylerin yeni bir giriimi olarak, Nasuh Mahruki önderliinde kurulmu ve AKUT Arama Kurtarma Dernei’nin bir karde kuruluu olarak “Türk Sporuna Katk覺” misyonuyla hayata geçirilmitir.


facebook payla twitter payla Bu haber 12890 kez okundu.
sponsor logo