kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT Kar Sporları 2011 Sezonunu Açtı

AKUT Kar Sporları 2011 Sezonunu Açtı

Aslı Evcim

AKUT Spor Kulübü AKS (AKUT Kar Sporları) 23 Ekim 2010 Cumartesi gecesi Marriott İstanbul Asia Otelinde, 2011 Sezon açılışını yaptı. Kokteyl ile başlayan geceye, yemek sırasında geçmişten günümüze yaşananlar ile devam edildi. Sporcuların bu sene için ellerinden gelenin en iyisini yapmak konusunda bir ağızdan hepbirlikte söz vermelerini dinlemek hepimize gurur verdi.

Gecenin en güzel sürprizi, ilk takım kaptanı Hazalımızı ve sevgili Ahmet Abimizi (Uzunkaya) aramızda görmekti. Takımın ilk bir araya gelişinden başlayarak, ilk AKS yarış tulumunun Türkiye’ye getiriliş macerası, ilk mezunlar partisi, buna özel yapılan marşımız, şimdi delikanlı ve genç kız olan sporcularımızın minicik oldukları günlerdeki resimleri, biraz nostalji, biraz günümüzden örneklerle çok keyifli bir gece geçirildi.

Yusuf Gürel Gecenin akışını, 2 senedir Avusturya’da okuyan ve kayak eğitimi alan, sevgili sporcumuz Ömer sundu. Yusuf Gürel’i sahneye davet ederken, hepimizin sevgili Yusuf Abisi yani babamı derkenki ifadesi hepimizi çok güldürdü. Yusuf, Ömer kayak kaysın diye bu araştırmalara başladığını, bugüne gelirken yaşananları, ARC kamplarını (Austria Racing Camps), sporcuların nereden nerelere geldiğini kısaca anlattı. Bu konuşma sırasında, Eser Kulaksızoğlu da kayak bilmeyen velilere bir örnek olarak sahneye çağrılıp, bizi bol bol esprileri ile güldürdü. Eser’in tekstil komitesindeki çalışmaları ile sporcuların Arda Coşkun spor psikoloğumuzla olan çalışmaları için planlama ve uğraşları dile getirildi, teşekkür edildi. Eser’e yardımcı olacak gönüllü veliler arandığı da tekrar duyuruldu.

Yusuf Başkanımız konuşmasının sonunda, bu başlangıç yolunda yanımızda olan, paten antremanları için bütün çocuklara evini açan, ilk AKS yarış tulumunu 4 katı maliyetine rağmen azimle getirten, daha neler neler paylaşmış olduğumuz sevgili Ahmet Abiyi sahneye davet etti. Ahmet Abiyi dinlerken, neler yaşadığımızı, ne zorluklarla karşılaştığımızı, bugünlere gelmek için herkesin ne kadar uğraştığını hatırladık. Bir yandan da çocuklarımızın bu süreçte nasıl geliştiğini, örnek sporcu bireyler olma yolunda attıkları adımları gördük, duygulandık.

Çocukların sevgili Mehmet Abisi de konuşma yaptı tabii ki. Sporcuların 2010 yılı Asım Kurt Kupasındaki başarılı sonucundan başlayarak, takım çalışmalarına katılımın öneminden, gönüllülük üzerine kurulu çalışmalardan herkesin katılımı ile takıma avantajlar sağlanacağından bahsetti. Kara antremanlarına katılımın ve spor psikoloğu ile çalışmaların önemini hatırlattı. Takımın bütün yol, otel rezervasyonlarını özveri ile takip eden İlgen Açıkgöz ve YKM ekibine hepimiz adına teşekkürlerini iletti. Takımın bütün mali işlerini takip eden Murat Gürle’ye teşekkürlerimizi iletti ve sahneye davet etti. Murat da bunu fırsat bilip, “herkes borcunu ödesin” dedi. Yeni arkadaşlarımız panik içinde hesap numaralarını öğrenmeye çalıştı ama maillerde olduğunu öğrenince ortalık sakinleşti.

Özlem Çarıkcıoğlu Mehmet Evcim konuşmasına AKUT Spor Kulübü tarafından yeni alınan bir kararı duyurarak devam etti. AKUT Spor Kulübünün başka illerde şube açılması kararı sonucunda, sporcularımızın bir kısmı artık başka illerden de yarışabilecek.

Ankara Şubemizin açıldığı müjdesini almıştık. Ankara’dan Selim Şamgul ile oğlu Kaan ve Esra Aytekin ile oğlu Kaan da geceye katılmışlardı, onlarla da tanıştık, kaynaştık. Gecenin sonunda Selim’e posterleri bile söktürdük.

Sevgili kaptanımız Özlem Çarıkçıoğlu bir konuşma yaptı ve bütün sporcu arkadaşlarına başarılı bir sezon diledi. Gecenin, sporcular için en eğlenceli kısmı ise yeni sporcuların tanıtılmasıydı. Yeni sporcular, batonlar altından koşarak geçip, artık geleneksel bir hale gelen bu törenle AKUT’lu oldular. Hepsi heyecanlı ve kıvançlıydı. Sporcular mikrofonu da alıp, kendilerini tanıttılar.
Yeni AKUT Sporcuları Yeni AKUT Sporcuları Kızlar Masası :-)
Baton Seromonisi - Kaan Turan Baton Seromonisi - Ata ve Yasemin Sazak Baton Seromonisi - Arda Başaran Baton Seromonisi - Sina Kitapçı

2010 döneminde yapılan KİK (Kulüp İşleri Komitesi) çalışmalarının özetini Okan Tamer’den dinledik. Vizyonumuzu ve Misyonumuzu hepberaber tekrar okuduk. Komiteler hakkında bilgi aldık. Komitelere gönüllü katılımının beklendiğini Okan hepimize tekrar hatırlattı.

Eyvah Bir Sürü Yusuf !!! Yusuf’a doğumgünü sürprizi yaptık. Bütün sporcular maskeler takarak Yusuf oldu ve sürpriz doğumgünü pastası ile içeri geldi. Yusuf’u şaşırtmayı, güldürmeyi ve duygulandırmayı başardık. Geceye katılamayan sporcumuz Rana’nın Yusuf için doğumgünü hediyesi olarak hazırladığı tek kişilik müzik gösterisi ise inanılmaz güzeldi, çok hoş bir sürpriz oldu. Sporcular, resimlerinin bulunduğu posteri tek tek imzaladı ve Yusuf’a hediye etti.

Artık İsviçre’de yaşayan sevgili Didem, Robin, Celine Ochsner de Türkiye’deki son gecelerini özellikle AKS gecesine ayırmışlardı, onları aramızda görmek çok güzeldi, çok özlemişiz.

Yeni katılımcılarımızla tanışmaya çalıştık, tanıdıklarımızı tanıştırmaya çalıştık, sorularını cevaplamaya çalıştık, bilgilendirme mailleri atmaya söz verdik, yeni sporcularımıza bayıldık. AKUT ailesi olarak onlara hoşgeldin dedik, velileri hemen gönüllü çalışmalara katılmaya çağırdık.

Gecenin yıldızları sporcularımızdı. Hepsi çok özenli hazırlanmıştı, hepsi çok şıktı, arkadaşları ile bir araya gelmekten çok mutluydu. Sporcuların coşkusu salona sığmadı, dışarılara taştı, kızlar çok kibar, erkekler çok centilmendi. Dans ettiler, eğlendiler, oyunlar oynadılar, gece aktı gitti, sonunda bitti.

Ama sezon başlamıştı. Velilere, sporculara çok iş düşecekti. Bir sonraki toplantılar, çalışma toplantıları olacaktı.

Hepimiz yeni sezon için bu geceyi bitrdik ama hazır ve motive bir durumda 2011 sezonunu başlattık.
Sporcu Kızlarımız Mert Gürle

facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 12575 kez okundu.
sponsor logo