kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
Akut Kar Sporları Alp Disiplini Takımı U14 ve U16`larda da hızını kesmedi

Akut Kar Sporları Alp Disiplini Takımı U14 ve U16`larda da hızını kesmedi

2016-2017 sezonu Türkiye A1 Ligi U16 ve U14 YAŞ GRUBU / 1.ayak kayak SLALOM yarışmaları, 25-26 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum Polat Hotel Pistleri’nde gerçekleştirildi.

PEGASUS Havayolları’nın ulaşım sponsorluğunda yarışan AKUT Spor Kulübü, İstanbul’dan 2, Ankara’dan 4 ve Kocaeli’den 5 sporcu olmak üzere, toplamda 11 sporcu ile bu yarışmalara katıldı. 

Başantrenörümüz Yavuz Kıyıcı ve ekibinin yönetiminde, slalom disiplininde 2 günde çift inişli olarak yapılan ve çok çekişmeli geçen yarışmalarda, AKUT kayakçıları, ilk gün, 1 altın, 2 bronz; ikinci gün 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak, toplam 6 MADALYA ile A1 ligine başarılı bir başlangıç yaptılar. Her iki günde madalya alan ve sıralamaya giren sporcularımız aşağıdaki gibidir.

1. GÜN SONUÇLARI :
U16 ERKEKLER
3. CEM BİNGÖL – AKUT İSTANBUL- Bronz Madalya
4. DORUK ÜSTAY –AKUT KOCAELİ
5. GÖKSU YEŞİDAĞ – AKUT ANKARA

U16 KIZLAR
3. PERİ TÜFEKÇİ – AKUT İSTANBUL- Gümüş Madalya
4. MİNA BAŞTAN – AKUT KOCAELİ
6. GÜNEŞ DAYIOĞLU – AKUT ANKARA
11. YASEMİN AKAN – AKUT ANKARA

U14 KIZLAR
1. MİNA ŞAKARCAN – AKUT ANKARA- Altın Madalya
4. MAYA ÖZHUN – AKUT KOCAELİ

2. GÜN SONUÇLARI :
U16 ERKEKLER
2. EREN İŞÇİMENLER- AKUT KOCAELİ Gümüş Madalya
7. DORUK ÜSTAY- AKUT KOCAELİ

U16 KIZLAR
3. PERİ TÜFEKÇİ – AKUT ISTANBUL- Bronz Madalya
4. MİNA BAŞTAN- AKUT KOCAELİ
10. YASEMİN AKAN- AKUT ANKARA

U14 KIZLAR
1. MİNA ŞAKARCAN- AKUT ANKARA – Altın Madalya
4. MAYA ÖZHUN- AKUT KOCAELİ

Lig yarışlarından sonra ayrıca, 27-28 Aralık 2016 tarihlerinde, Sway Hotel pistinde, U14-U16 MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ yapılmıştır.
Nefes kesen, ve son derece heyecanlı geçen seçmeler sonrasında, U16 yaş grubunda ilk üç ve U14 yaş grubunda ilk iki sporcu Milli Takıma davet edilmiş ve kulübümüzden 3 Sporcumuz Milli Takıma girme hakkı kazanmıştır.

MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ SONUÇLARI :

U16 ERKEKLER
1.EREN İŞÇİMENLER - AKUT KOCAELİ
2.Derin Berkin
3.Asrın Beceren

U16 KIZLAR
1.Emine Köksal
2. PERİ TUFEKCİ - AKUT İSTANBUL
3. Fulya Yücel

U14 ERKEKLER
1. Kerem Haymana
2. Erim Kafadar

U14 KIZLAR
1. Ceren Yıldırım
2. MAYA ÖZHUN - AKUT KOCAELİ

Tüm sporcularımızı gayret ve başarılarından dolayı tebrik eder, Başantrenörümüz Yavuz Kıyıcı ve ekibine teşekkürlerimizi sunarız.


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 1607 kez okundu.
sponsor logo