kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT KAR SPORLARI KRS KAPATTI !

AKUT KAR SPORLARI KRS KAPATTI !

Türkiye Kayak Federasyonu K1 U18 ve üst ya kategorilerinde 1. Etap yar覺malar覺, 14-15 Aral覺k 2015 tarihlerinde Erzurum Sway Hotels pistlerinde gerçekletirildi.

AKUT Spor Kulübü’nden 10 sporcunun kat覺ld覺覺 ve her gün çift iniin yap覺ld覺覺  slalom disiplininde 2 gün boyunca sporcular aras覺nda k覺yas覺ya yar覺lar gerçekleti.

AKUT kayakç覺lar覺 14 Aral覺k’ta yap覺lan ilk yar覺ta 1 alt覺n, 1 gümü ve 1 bronz, 15 Aral覺k’ta yap覺lan ikinci yar覺da ise 2 alt覺n, 1 gümü ve 1 bronz madalya kazanarak, toplamda 7 madalya ile s覺ralamada en üst s覺rada yer ald覺lar. U18 kategorisinde yar覺an bayan sporcular覺m覺z, her iki günde de ilk üç dereceyi alarak kürsüyü kapatm覺 oldular.

1.Etap yar覺lar覺n覺n yap覺ld覺覺 15 Aral覺k öleden sonra yap覺lan milli tak覺m seçmeleri yar覺lar覺nda ise kural bozulmad覺, AKUT sporcular覺, milli tak覺ma en fazla sporcu say覺s覺 ile kat覺lm覺 oldular. Özlem Çar覺kç覺olu, Aye Durlu, Selin Aç覺kgöz, Pelin Tamer ve Selin Spencer Çilolu, FIS Palandoken ve FIS Sar覺kam覺 kupalar覺nda Türkiye’yi temsil edecek olan 6 kiilik kad覺n milli tak覺m kadrosuna girdiler. 6 kad覺n kayakç覺m覺zdan en iyi FIS puan覺na ulaan sporcu, Türkiye’yi  YOG’da, Gençlik Olimpiyat Oyunlar覺’覺nda temsil edecek.

2015-2016 sezonuna h覺zl覺 bir ekilde giren AKUT Kar Sporlar覺 tak覺m覺ndan K1 ligi U18 ve üst ya kategorisinde yar覺malarda dereceye giren ve madalya alan sporcular覺m覺z aa覺daki gibidir.

K1 L襤G襤 1.GÜN 

ALTIN – AYE DURLU – U 18 KADINLAR                                                                   

GÜMÜ – SEL襤N AÇIKGÖZ – U 18 KADINLAR                     

BRONZ – LARA PEL襤N TAMER – U18 KADINLAR                                  

 

K1 L襤G襤 2.GÜN 

ALTIN – AYE DURLU- U 18 KADINLAR

ALTIN – ÖZLEM ÇARIKÇIOLU – U21 KADINLAR

GÜMÜ– SEL襤N AÇIKGÖZ – U18 KADINLAR

BRONZ – LARA PEL襤N TAMER – U18 KADINLAR


facebook payla twitter payla Bu haber 5499 kez okundu.
sponsor logo