kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT Kar Sporları Madalyaları Topladı Geldi

AKUT Kar Sporları Madalyaları Topladı Geldi

2013-2014 Sezonu Türkiye Alp Disiplini Kayak Şampiyonası 27-28 Mart 2014 tarihlerinde, Erzurum Konaklı Kayak Merkezinde yapıldı. İstanbul İli tekrar Türkiye Şampiyonu olurken, yarışmalara 31 sporcu ile katılan AKUT Kar Sporları Takımı, 15 madalya ile Şampiyona’nın en fazla madalya kazanan takımı oldu.

MedicalPark- VBG Denizcilik-PEGASUS Havayolları sponsorluğunda yarışan AKUT Kar Sporları takımı, hem yarışmalara 31 sporcu ile katılarak en fazla sporcu ile katılan, hem de topladığı 15 madalya ile en çok madalya kazanan kayak takımı oldu.

Yarışmalar, 27 Mart 2014 tarihinde Büyük Slalom yarışmaları ile başladı ve AKUT Kar Sporları Takımı, ilk gün yarışmalarında 3 Türkiye ikinciliği ve 2 Türkiye üçüncülüğüne uzanarak 5 madalya kazandı. 28 Mart tarihlerinde Slalom yarışmaları ile Şampiyonaya devam edildi. Oldukça zor pist şartlarında gerçekleşen yarışlarda, bir çok sporcu yarışları tamamlayamazken, AKUT Kar Sporları takımı sporcuları, 1 Türkiye Şampiyonluğu, 6 Türkiye ikinciliği ve 3 Türkiye üçüncülüğü kazandı.

Toplamda, 1 altın, 9 gümüş ve 5 bronz madalya olmak üzere 15 madalya kazanan AKUT Kar Sporları Takımının sezonu madalya ile kapatan sporcularının listesi aşağıdaki gibidir.

Minik Erkekler Slalom Türkiye Şampiyonu                        Erke Eren BESLER

Minik Erkekler Büyük Slalom Türkiye Üçüncüsü              Derin BERKİN

Minik Kızlar Büyük Slalom Türkiye Üçüncüsü                   Peri TÜFEKÇİ

Minik Kızlar Slalom Türkiye İkincisi                                       Peri TÜFEKÇİ

Çocuk 1 Erkekler Slalom Türkiye İkincisi                             Kaan ŞAMGUL (Milli takıma seçildi)

Çocuk 1 Erkekler Slalom Türkiye Üçüncüsü                        Cem BİNGÖL

Çocuk 2 Erkekler Slalom Türkiye İkincisi                             Bora BAŞ (Milli takıma seçildi)

Çocuk 2 Kızlar Büyük Slalom Türkiye İkincisi                     Selin AÇIKGÖZ (Milli takıma seçildi)

Çocuk 2 Kızlar Slalom Türkiye İkincisi                   Pelin TAMER

Çocuk 2 Kızlar Slalom Türkiye Üçüncüsü              Selin AÇIKGÖZ

Genç Erkekler Büyük Slalom Türkiye İkincisi     Derin EVCİM (Milli takıma seçildi)

Genç Erkekler Slalom Türkiye İkincisi                   Derin EVCİM

Genç Bayanlar Büyük Slalom Türkiye İkincisi    Özlem ÇARIKÇIOĞLU (Milli takıma seçildi)

Genç Bayanlar Slalom Türkiye İkincisi                  Irmak TURANLI (Milli takıma seçildi)

Büyük Erkekler Slalom Türkiye Üçüncüsü           Harun ŞİMŞEK

 

Türkiye Şampiyonası sonrası seçilen Türk Kayak Milli Takımında yer alacak olan 6 AKUT sporcusu, Nisan ayı başlarında Fransa ve İtalya’da yapılacak olan Uluslarararası Kayak Yarışlarında ülkemizi temsil edecekler.


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 5818 kez okundu.
sponsor logo