kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT KAR SPORLARI SEZONA HIZLI GİRDİ ...

AKUT KAR SPORLARI SEZONA HIZLI GİRDİ ...

2014-2015 SEZONU TÜRKİYE K1 LİGİ 1.AYAK KAYAK SLALOM YARIŞMALARI, 13-14 ARALIK 2014 TARİHLERİNDE ERZURUM PALANDOKEN KAYAK MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

PEGASUS HAVAYOLLARI’NIN ULAŞIM SPONSORLUĞUNDA YARIŞAN AKUT SPOR KULÜBÜ, İSTANBUL VE KOCAELİ ŞUBELERİNDEN 10’AR, ANKARA ŞUBESİNDEN 3 SPORCU OLMAK ÜZERE, TOPLAMDA 23 SPORCU İLE BU YARIŞMALARA KATILDI.

SLALOM DİSPLİNİNİNDE 2 GÜN AYRI AYRI 2 YARIŞ YAPILAN YENİ UYGULAMADA, SPORCULAR ZOR PİST ŞARTLARINA RAĞMEN KIYASIYA YARIŞTILAR.

AKUT KAYAKÇILARI, İLK GÜN, 6 ALTIN, 1 GÜMÜŞ, 3 BRONZ, İKİNCİ GÜN 1 ALTIN, 5 GÜMÜŞ VE 2 BRONZ MADALYA KAZANARAK, TOPLAMDA 18 MADALYA İLE EN YAKIN RAKİPLERİNDEN 5 MADALYA FAZLA ALARAK, K1 LİGİ YARIŞMALARINDA MADALYA SIRALAMASINDA ÖNE GEÇTİLER.

BU YARIŞLAR AYRICA, 2015 YILI EYOF, UNİVERSİADE VE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YAPILACAK OLAN FIS PALANDÖKEN VE FIS SARIKAMIŞ KUPALARINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK SPORCULARIN DA SEÇİMİNİN YAPILDIĞI ELEMELER OLARAK KABUL EDİLDİ.

MADALYA SIRALAMASINDA EN BAŞA YERLEŞEN AKUT KAR SPORLARI TAKIMLARINDAN, EYOF TAKIMINDA ÖMER GÜREL VE AYŞE DURLU, UNİVERSİADE TAKIMINDA ÖZLEM ÇARIKÇIOĞLU, VE FIS KUPALARINDA YARIŞACAK TÜRK MİLLİ TAKIMLARINDA DERİN EVCİM VE SELİN AÇIKGÖZ YER ALDILAR.

K1 LİGİ 1.GÜN

ALTIN – ERKE BESLER – U12 ERKEK                                                        

ALTIN – MAYA ÖZHUN – U12 KIZ                        

GÜMÜŞ – PERİ TÜFEKÇİ – U14 KIZ                      

BRONZ – YASEMİN AKAN – U14 KIZ

BRONZ – CEM BİNGÖL – U14 ERKEK

ALTIN -  PELİN TAMER -  U16 KIZ                        

ALTIN – AYŞE DURLU – U18 KIZ         

BRONZ– SELİN AÇIKGÖZ – U18 KIZ

ALTIN -ÖZLEM ÇARIKÇIOĞLU – U21 KIZ

ALTIN- DERİN EVCİM- U21 ERKEK    

K1 LİGİ 2. GÜN

GÜMÜŞ – ERKE BESLER – U 12 ERKEK                                                                      

GÜMÜŞ – CEM BİNGÖL – U14 ERKEK

GÜMÜŞ -  PELİN TAMER -  U16 KIZ

BRONZ – TAYRA TUNCA – U16 KIZ

GÜMÜŞ-  KAAN ŞAMGUL – U16  ERKEK                              

ALTIN – SELİN AÇIKGÖZ – U18 KIZ   

GÜMÜŞ- DERİN EVCİM- U21 ERKEK

BRONZ – HARUN ŞİMŞEK – BÜYÜK ERKEK


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 4454 kez okundu.
sponsor logo