kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT SNOWBOARDDA FIRTINA GİBİ ESİYOR

AKUT SNOWBOARDDA FIRTINA GİBİ ESİYOR

20-21-22 Mart 2015 tarihlerinde Erzurum Palandöken’de yapılan Türkiye Kayak Federasyonu 2.Etap ve Türkiye Snowboard Şampiyonası yarışmalarına, Pegasus Havayolları Sponsorluğunda ve antrenör Çiçek Güney yönetiminde yarışan, AKUT Snowboard Takımı Kocaeli ilinden 11 sporcu ile katıldı. 

20 Mart 2015 Cuma günü, Şubat ayında olumsuz hava şartları nedeniyle yapılamayan 2.etap yarışları gerçekleştirildi. Bu yarışlarda, AKUT, Minik Erkeklerde Yiğit Abacı, Çocuk 1 Erkeklerde Can Telli ve Çocuk 1 Kadınlarda Esin İşçimenler ile altın, Çocuk 2 Kadınlarda Yade Telli, +16 Kadınlarda Yağmur Eminoğlu ile bronz madalya kazandı.

Ocak ayında yapılan 1.etap ve 20 Mart günü yapılan 2.etap yarışları sonrası, takım halinde, final yarışmalarına katılma kazanan AKUT Snowboard takımı, 2 gün süren ve oldukça sert hava şartlarında gerçekleştirilen yarışmlarda, çok çekişmeli inişler sonrasında, 1.gün  Minik Erkeklerde Yiğit Abacı ile altın, Çocuk 1 Erkeklerde Can Telli ve Çocuk 1 Kadınlarda Esin İşçimenler ile gümüş, Çocuk 2 Erkeklerde Can Kulaksızoğlu ile bronz madalya kazandı. İkinci gün yarışlarında, Minik Erkeklerde Yiğit Abacı, Çocuk 1 Erkeklerde Can Telli ile altın ve Çocuk 1 Kadınlarda Esin İşçimenler ile gümüş ve Çocuk 2 kadınlarda Yade Telli ile bronz madalyaya uzandı.

Kocaeli ilinden şampiyonaya katılan tek takım olan AKUT Snowboard Takımı, sezonda topladığı puanlarla ve kazandığı 9 altın, 8 gümüş ve 4 bronz madalya ile , Türkiye İkinciliği kupasını Kocaeli AKUT’a kazandırmış oldu.


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 5606 kez okundu.
sponsor logo