kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT Spor Kul羹b羹 Kayakta T羹rkiye 襤kincisi

AKUT Spor Kul羹b羹 Kayakta T羹rkiye 襤kincisi

Henüz ilk sezonunu tamamlayan AKUT Spor Kulübü Kar Sporlar覺 ubesi , 20-21 Mart 2010 tarihlerinde Erzurum, Palandöken’de gerçekletirilen As覺m Kurt Kulüpler Aras覺 Alp Disiplini Kayak Türkiye ampiyonas覺’nda Türkiye ikincisi olarak büyük bir baar覺ya imza att覺.

As覺m Kurt Kupas覺, erkek ve bayanlar için Çocuk 1, Çocuk 2, Genç ve Büyük olmak üzere toplam 8 ayr覺 kategoride yap覺l覺yor. Türk alp disiplini kayak tarihinin en önemli ismi olan As覺m Kurt hat覺ras覺na 1973 y覺l覺ndan bu yana yap覺lan kupaya AKUT Spor Kulübü büyük önem veriyor.

Palandöken’de çok iyi kar koullar覺nda ve baar覺l覺 bir organizasyonla gerçekletirilen yar覺ma, dou ve bat覺 illerinin kayakç覺lar覺n覺n kaynamas覺 için mükemmel bir ortam yaratt覺. AKUT Spor Kulübü’nün büyük erkekler, büyük bayanlar ve genç bayanlar kategorilerinde sporcusu yar覺mamas覺na ramen, Türk kaya覺n覺n Erzurum ve Sar覺kam覺’ta yerleik köklü kulüpleri aras覺nda ald覺覺 baar覺, yerel kulüplerin sporcu, antrenör ve idarecileri taraf覺ndan da övgü ald覺.

Özlem Çar覺kc覺olu SL Antrenman Yiit Gürle GS 襤ncinur 襤ki覺覺k GS Ömer Gürel GS
Irmak Turanl覺 GS Kaan Tan Aksudoan SL Güne Çuhadar GS Alp Tamer GS
Rana Uluda GS Derin Evcim SL Selin Aç覺kgöz GS Doruk Turanl覺 GS

Çocuk 1 ve Çocuk 2 kategorilerinde, erkek ve bayanlar için, Slalom ve Büyük Slalom branlar覺nda da覺t覺lan 24 madalyadan 14 tanesini AKUT sporcular覺 ald覺. Çocuk 1 Bayan ve Çocuk 1 Erkek kategorilerinde ise AKUT sporcular覺 sadece 2 madalyay覺 dier kulüplerdeki rakiplerine b覺rakt覺lar.

Çocuk 1 Bayanlar Kürsü AKUT’un Çocuk 1 Erkekler Kürsü AKUT’un AKUT Kar Sporlar覺 Türkiye 襤kincisi Bakan Yusuf ve Hocalar覺m覺z Kupayla

Küçük ya gruplar覺ndaki üstünlükleriyle baar覺y覺 yakalayan AKUT sporcular覺, ilk defa kat覺ld覺klar覺 As覺m Kurt Kupas覺 için özel tasarlanm覺 olan tek tip tiörtleriyle de dikkat çektiler. AKUT sporcular覺, milli tak覺m kamplar覺 ve yar覺lar覺nda edindikleri arkadalar覺na da yar覺ma hat覺ras覺 olarak birer tiört hediye ettiler.

8 ayr覺 kategoride yap覺lan yar覺larda madalyalar u ekilde da覺ld覺:

  KULÜP SIRALAMASI      
Birinci Erzurum Kayak Kulübü      
襤kinci AKUT Spor Kulübü      
Üçüncü Erzurum TEDA 12 Mart Spor Kulübü      
         
  SLALOM     BÜYÜK SLALOM
         
Çocuk 1 Bayanlar   Çocuk 1 Bayanlar
Alt覺n 襤ncinur 襤ki覺覺k (AKUT Spor Kulübü)   Alt覺n 襤ncinur 襤ki覺覺k (AKUT Spor Kulübü)
Gümü Güne Çuhadar (AKUT Spor Kulübü)   Gümü Ece 襤 (Erzurum Kayak Kulübü)
Bronz Selin Aç覺kgöz (AKUT Spor Kulübü)   Bronz Güne Çuhadar (AKUT Spor Kulübü)
         
Çocuk 1 Erkekler   Çocuk 1 Erkekler
Alt覺n Ömer Gürel (AKUT Spor Kulübü)   Alt覺n Ömer Gürel (AKUT Spor Kulübü)
Gümü Enes Limon (Erzurum Kayak Kulübü)   Gümü Alp Tamer (AKUT Spor Kulübü)
Bronz Alp Tamer (AKUT Spor Kulübü)   Bronz Doruk Turanl覺 (AKUT Spor Kulübü)
         
Çocuk 2 Bayanlar   Çocuk 2 Bayanlar
Alt覺n Edanur Efendiolu (Erzurum Kayak Kulübü)   Alt覺n Edanur Efendiolu (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümü Irmak Turanl覺  (AKUT Spor Kulübü)   Gümü Irmak Turanl覺 (AKUT Spor Kulübü)
Bronz Elanur Yalç覺nkaya (Erzurum TEDA 12 Mart SK)   Bronz Elanur Yalç覺nkaya (Erzurum TEDA 12 Mart SK)
         
Çocuk 2 Erkekler   Çocuk 2 Erkekler
Alt覺n Murat Kaptan (Erzurum TEDA 12 Mart SK)   Alt覺n Remzi Ate (Palandöken Gençlik Kulübü)
Gümü Tayfun Yurdadön (Osman Yüce Kayak Kulübü)   Gümü Mert Tüncü (Erzurum TEDA 12 Mart SK)
Bronz Yiit Gürle  (AKUT Spor Kulübü)   Bronz Yiit Gürle (AKUT Spor Kulübü)
         
Genç Bayanlar   Genç Bayanlar
Alt覺n Betül Gül (Erzurum Kayak Kulübü)   Alt覺n Betül Gül (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümü P覺nar Sevil Yalç覺nkaya (Erzurum TEDA 12 Mart SK)   Gümü P覺nar Sevil Yalç覺nkaya (Erzurum TEDA 12 Mart SK)
Bronz Gül Karta (Erzurum DS襤 Spor)   Bronz Nurdan 襤ncesu (Erzurum DS襤 Spor)
         
Genç Erkekler   Genç Erkekler
Alt覺n 襤brahim Y覺ld覺r覺m (Sar覺kam覺 Akademisi SK)   Alt覺n R覺dvan Delikaya (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümü Ömer Takesenliolu (Erzurum TEDA 12 Mart SK)   Gümü Ömer Takesenliolu (Erzurum TEDA 12 Mart SK)
Bronz Gökhan Örnek (Erzurum TEDA 12 Mart SK)   Bronz Mustafa Gedik (Sar覺kam覺 Akademisi SK)
         
Büyük Bayanlar   Büyük Bayanlar
Alt覺n Mihrican Kandil (Erzurum Kayak Kulübü)   Alt覺n Mihrican Kandil (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümü Özlem Çarpazl覺 (Erzurum DS襤 Spor)   Gümü Demet Karsl覺 (Erzurum Kayak Kulübü)
Bronz Demet Karsl覺 (Erzurum Kayak Kulübü)   Bronz Özlem Çarpazl覺 (Erzurum DS襤 Spor)
         
Büyük Erkekler   Büyük Erkekler
Alt覺n Selim Pasinli (Erzurum Kayak Kulübü)   Alt覺n Erdinç Türksever (Sar覺kam覺 Har. 90000 ehit Klb)
Gümü Erdinç Türksever (Sar覺kam覺 Har. 90000 ehit Klb)   Gümü Yusuf Dilik (Erzurum DS襤 Spor)
Bronz Yusuf Dilik (Erzurum DS襤 Spor)   Bronz Sezai Türksever (Sar覺kam覺 Har. 90000 ehit Klb)


facebook payla twitter payla Bu haber 15260 kez okundu.
sponsor logo