kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT Spor Kulübü Kayakta Türkiye İkincisi

AKUT Spor Kulübü Kayakta Türkiye İkincisi

Henüz ilk sezonunu tamamlayan AKUT Spor Kulübü Kar Sporları Şubesi , 20-21 Mart 2010 tarihlerinde Erzurum, Palandöken’de gerçekleştirilen Asım Kurt Kulüpler Arası Alp Disiplini Kayak Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Asım Kurt Kupası, erkek ve bayanlar için Çocuk 1, Çocuk 2, Genç ve Büyük olmak üzere toplam 8 ayrı kategoride yapılıyor. Türk alp disiplini kayak tarihinin en önemli ismi olan Asım Kurt hatırasına 1973 yılından bu yana yapılan kupaya AKUT Spor Kulübü büyük önem veriyor.

Palandöken’de çok iyi kar koşullarında ve başarılı bir organizasyonla gerçekleştirilen yarışma, doğu ve batı illerinin kayakçılarının kaynaşması için mükemmel bir ortam yarattı. AKUT Spor Kulübü’nün büyük erkekler, büyük bayanlar ve genç bayanlar kategorilerinde sporcusu yarışmamasına rağmen, Türk kayağının Erzurum ve Sarıkamış’ta yerleşik köklü kulüpleri arasında aldığı başarı, yerel kulüplerin sporcu, antrenör ve idarecileri tarafından da övgü aldı.

Özlem Çarıkcıoğlu SL Antrenman Yiğit Gürle GS İncinur İkiışık GS Ömer Gürel GS
Irmak Turanlı GS Kaan Tan Aksudoğan SL Güneş Çuhadar GS Alp Tamer GS
Rana Uludağ GS Derin Evcim SL Selin Açıkgöz GS Doruk Turanlı GS

Çocuk 1 ve Çocuk 2 kategorilerinde, erkek ve bayanlar için, Slalom ve Büyük Slalom branşlarında dağıtılan 24 madalyadan 14 tanesini AKUT sporcuları aldı. Çocuk 1 Bayan ve Çocuk 1 Erkek kategorilerinde ise AKUT sporcuları sadece 2 madalyayı diğer kulüplerdeki rakiplerine bıraktılar.

Çocuk 1 Bayanlar Kürsü AKUT’un Çocuk 1 Erkekler Kürsü AKUT’un AKUT Kar Sporları Türkiye İkincisi Başkan Yusuf ve Hocalarımız Kupayla

Küçük yaş gruplarındaki üstünlükleriyle başarıyı yakalayan AKUT sporcuları, ilk defa katıldıkları Asım Kurt Kupası için özel tasarlanmış olan tek tip tişörtleriyle de dikkat çektiler. AKUT sporcuları, milli takım kampları ve yarışlarında edindikleri arkadaşlarına da yarışma hatırası olarak birer tişört hediye ettiler.

8 ayrı kategoride yapılan yarışlarda madalyalar şu şekilde dağıldı:

  KULÜP SIRALAMASI      
Birinci Erzurum Kayak Kulübü      
İkinci AKUT Spor Kulübü      
Üçüncü Erzurum TEDAŞ 12 Mart Spor Kulübü      
         
  SLALOM     BÜYÜK SLALOM
         
Çocuk 1 Bayanlar   Çocuk 1 Bayanlar
Altın İncinur İkiışık (AKUT Spor Kulübü)   Altın İncinur İkiışık (AKUT Spor Kulübü)
Gümüş Güneş Çuhadar (AKUT Spor Kulübü)   Gümüş Ece İş (Erzurum Kayak Kulübü)
Bronz Selin Açıkgöz (AKUT Spor Kulübü)   Bronz Güneş Çuhadar (AKUT Spor Kulübü)
         
Çocuk 1 Erkekler   Çocuk 1 Erkekler
Altın Ömer Gürel (AKUT Spor Kulübü)   Altın Ömer Gürel (AKUT Spor Kulübü)
Gümüş Enes Limon (Erzurum Kayak Kulübü)   Gümüş Alp Tamer (AKUT Spor Kulübü)
Bronz Alp Tamer (AKUT Spor Kulübü)   Bronz Doruk Turanlı (AKUT Spor Kulübü)
         
Çocuk 2 Bayanlar   Çocuk 2 Bayanlar
Altın Edanur Efendioğlu (Erzurum Kayak Kulübü)   Altın Edanur Efendioğlu (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümüş Irmak Turanlı  (AKUT Spor Kulübü)   Gümüş Irmak Turanlı (AKUT Spor Kulübü)
Bronz Elanur Yalçınkaya (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)   Bronz Elanur Yalçınkaya (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)
         
Çocuk 2 Erkekler   Çocuk 2 Erkekler
Altın Murat Kaptan (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)   Altın Remzi Ateş (Palandöken Gençlik Kulübü)
Gümüş Tayfun Yurdadön (Osman Yüce Kayak Kulübü)   Gümüş Mert Tüncü (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)
Bronz Yiğit Gürle  (AKUT Spor Kulübü)   Bronz Yiğit Gürle (AKUT Spor Kulübü)
         
Genç Bayanlar   Genç Bayanlar
Altın Betül Gül (Erzurum Kayak Kulübü)   Altın Betül Gül (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümüş Pınar Sevil Yalçınkaya (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)   Gümüş Pınar Sevil Yalçınkaya (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)
Bronz Gül Karta (Erzurum DSİ Spor)   Bronz Nurdan İncesu (Erzurum DSİ Spor)
         
Genç Erkekler   Genç Erkekler
Altın İbrahim Yıldırım (Sarıkamış Akademisi SK)   Altın Rıdvan Delikaya (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümüş Ömer Taşkesenlioğlu (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)   Gümüş Ömer Taşkesenlioğlu (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)
Bronz Gökhan Örnek (Erzurum TEDAŞ 12 Mart SK)   Bronz Mustafa Gedik (Sarıkamış Akademisi SK)
         
Büyük Bayanlar   Büyük Bayanlar
Altın Mihrican Kandil (Erzurum Kayak Kulübü)   Altın Mihrican Kandil (Erzurum Kayak Kulübü)
Gümüş Özlem Çarpazlı (Erzurum DSİ Spor)   Gümüş Demet Karslı (Erzurum Kayak Kulübü)
Bronz Demet Karslı (Erzurum Kayak Kulübü)   Bronz Özlem Çarpazlı (Erzurum DSİ Spor)
         
Büyük Erkekler   Büyük Erkekler
Altın Selim Pasinli (Erzurum Kayak Kulübü)   Altın Erdinç Türksever (Sarıkamış Har. 90000 Şehit Klb)
Gümüş Erdinç Türksever (Sarıkamış Har. 90000 Şehit Klb)   Gümüş Yusuf Dilik (Erzurum DSİ Spor)
Bronz Yusuf Dilik (Erzurum DSİ Spor)   Bronz Sezai Türksever (Sarıkamış Har. 90000 Şehit Klb)


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 13066 kez okundu.
sponsor logo