kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT Sporcuları Litvanya EYOF Kampında

AKUT Sporcuları Litvanya EYOF Kampında

AKUT’UN EYOF ADAYI SPORCULARI YAZIN DA KAR ÜSTÜNDEYDİ

 

EYOF adayı Türk milli takım sporcuları yaz tatilinde de kamp yaparak yarışlara hazırlandılar.

 

25-30 Ocak 2015 tarihlerinde Vorarlberg ve Lihtenştayn’ın evsahipliğinde düzenlenecek olan EYOF (European Youth Olimpic Festival / Avrupa Gençlik Olimpik Festivali) 49 ülkeden 14-18 yaş arası yaklaşık 1500 sporcunun katılacağı Avrupa’nın en büyük spor etkinliği olma özelliği taşıyor.

 

Sporculara erken yaşta uluslararsı yaşdaşlarıyla olimpik koşullarda yarışma olanağı tanıyan ve Dostluk/Mükemmellik/Takdir gibi değerleri içselleştirmeyi amaçlayan EYOF 2 yılda bir düzelenen prestiji yüksek bir spor etkinliği.

 

İlki 1991 yılında Brüksel’de düzenlenen etkinliğin 2015 yarışlarına Türkiye’den aralarında AKUT Kar Sporları - Alp Disiplini Sporcuları’ndan Fethi Ömer Gürel, Alp Tamer, Selin Açıkgöz ve Ayşe Durlu olmak üzere 10 sporcu adayı bulunuyor.

 

Kamplardan ilki Avusturya’nın Hintertux buzulunda 18-25 Haziran 2014 tarihinde hem 2015 hem de 2017 aday sporcularının katılımıyla kamp yöneticisi Fatih Kıyıcı, Teknik Kurul Cüneyt İnaç ve Antrenörler Erkan Yeşilova, Hanner Brenner, Vasilis Dimitriadis ve Mustafa Yıldız önderliğinde gerçekleştirildi. Bu kampa katılan sporcuların toplu listesi aşağıdaki gibidir:

 

Serdar Deniz, N. Enes Limon, M. Sait Demir, Alp Tamer, Can Bostan, Berkin Usta, Aybaran Ocak, İbrahim Eren, Kaan Şamgul, Fethi Ömer Gürel, Ali Zincirkıran, Güneş Dinçer, Ece İş, Ceren Gezer, Selin Açıkgöz, Ayşe Durlu, Pelin Tamer, Maya Akdemir, Betül Kalın

 

EYOF 2015’te ülkemizi Alp Disiplini dalında temsil etmeye aday sporcular için ayrıca 2-11 Eylül 2015 tarihlerinde Litvanya / Snow Arena Kayak Merkezi’nde kamp yöneticisi Alaaddin Yeşilova, teknik kurul Davut Budak, antrenör Yavuz Kıyıcı ve koordinatör Hannes Brenner eşliğinde yoğun bir slalom kampı gerçekleştirildi. Bu kampa Akut Kar Sporları’ndan Fethi Ömer Gürel, Alp Tamer, Selin Açıkgöz ve Ayşe Durlu davet edildiler.

 

2015 EYOF aday takımı toplu sporcu listesi şöyledir:

Mustafa Topaloğlu, N. Enes Limon, Fethi Ömer Gürel, Sait Demir, İbrahim Eren, Alp Tamer, Selin Açıkgöz, Ece İş, Ayşe Durlu ve Ceren Gezer.


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 6248 kez okundu.
sponsor logo