kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT Sporcuları Madalyaya Doymuyor

AKUT Sporcuları Madalyaya Doymuyor

 İstanbul İl Birinciliği  

8- 9 Ocak 2010 tarihlerinde Uludağ’da yapılan Kayak ve Snowboard İstanbul İl Birinciliği yarışlarına 14 kategoride, AKUT Kar Sporları Kulübü adına lisanslı yarışan 32 Kayak ve 10 Board sporcusu katıldı.

Yarışlara katılan sporculardan kayak takımında yer alanlar, hazırlıklarını antrenörleri Dr. Fatih Kıyıcı, Volkan Yurdakul ve Yavuz Kıyıcı ile yaparken; board takımı da milli board sporcusu ve uluslararası tanınmış spor fotoğrafçısı olan antrenörleri Mine Kasapoğlu ile çalıştı.

İki gün süren İstanbul İl Birinciliği’nde, Slalom ve GS yarışlarında Kayak ve Board kategorilerinde toplam 8 Altın, 7 Gümüş, 7 Bronz madalya kazanan sporcular madalya töreninde takım arkadaşlarından büyük alkış aldılar.

İstanbul İl Birinciliği’nde SLALOM dalında dağıtılan 41 madalyadan 9 tanesini,

BÜYÜK SLALOM dalında dağıtılan 43 madalyadan da 13 tanesini AKUT sporcuları kazandı.

Yarış sonuçlarının toplam puan sıralamasına göre kayak takımından 14 sporcu, board takımından da 7 sporcu Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Bu 21 AKUT sporcusu önümüzdeki hafta kategorilerine göre Türkiye’nin üç ayrı noktasında yapılacak Türkiye Şampiyonası etaplarına katılmak üzere yine pistlerde olacaklar.

Alp Disiplini Kayak Kategorisi Minik, Çocuk 1 ve 2 Birinci Etap yarışları 15 -16 Ocak 2010 tarihlerinde Kayseri, Erciyes’te; Kayak Genç ve Büyükler kategorileri Erzurum, Palandöken’de; Board Kategorisi de aynı tarihlerde Bursa, Uludağ’da yapılacak.

 

2010 Türkiye Şampiyonası Etaplarında yarışacak AKUT Kar Sporları Sporcuları:

Alp Disiplini Kayak kategorisi:

Pelin Tamer, İdilsu Güney, Selin Spencer Çiloğlu, Robin Ochsner, İnci Nur İkiışık, Güneş Dila Çuhadar, Selin Açıkgöz, Doruk Turanlı, A. Alp Tamer, Irmak Turanlı, Derin Evcim, Deniz Kulaksızoğlu, Kaan Tan Aksudoğan, Özlem Çarıkcıoğlu, Mert Sezgen

SnowBoard Kategorisi:

Yağmur Eminoğlu, Burcu Açıkgöz, Can Yenersoy, Emre Danabaş, Fidan Denizci, Yiğit Yur, Can Polatkan

 

İstanbul Kayak Ligi

10 Ocak  Pazar 2010 tarihinde Uludağ’da  bu yıl ilk kez yapılan  İstanbul Kayak Ligi yarışlarına da  AKUT Kar Sporları Kulübü ile çalışan   34  sporcu, ferdi   ve okulları adına yarışarak puan topladı . www.isskayakligi.com

Dağıtılan toplam 29 madalyadan 9’unu Akut sporcuları kazandı.

Bu yarışların diğer etapları da, 23 Ocak Cumartesi, 18 Şubat Perşembe ve 20 Mart Cumartesi tarihlerinde Uludağ’da gerçekleşecek.

 

AKUT KAR SPORLARI (AKS) Kimdir?

AKS harfleri, Akut Kar Sporlarını temsil etmek için kullanılmaktadır. Akut Kar Sporları (AKS), AKUT Spor Kulübü’nün Kar Sporları Şubesidir. AKUT Spor Kulübü Derneğine bağlı bir alt birim olan AKS, kendi şube yöneticisi idaresinde faaliyetini sürdürmektedir.  www.akutkarsporlari.org

AKUT Spor Kulübü

AKS’nin bağlı olduğu AKUT Spor Kulübü Derneği, sadece spor faaliyetleri yapmak üzere 2009 yılında kurulmuştur. Yeni kurulmuş olan AKUT Spor Kulübü Derneği ve 1996 yılından beri faaliyetini sürdürmekte olan AKUT Arama Kurtarma Derneğinin yönetim kurulları tamamen aynı üyelerden oluşmaktadır. AKUT Spor Kulübü Derneği, AKUT Arama Kurtarma Derneği’ni kuran bireylerin yeni bir girişimi olarak, Nasuh Mahruki önderliğinde kurulmuş ve AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin bir kardeş kuruluşu olarak “Türk Sporuna Katkı” misyonuyla hayata geçirilmiştir. 


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 11970 kez okundu.
sponsor logo