kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT, T羹rkiye Alp Disiplini Kayak ampiyonas覺`ndan 9 madalya ile d繹n羹yor

AKUT, T羹rkiye Alp Disiplini Kayak ampiyonas覺`ndan 9 madalya ile d繹n羹yor

Medicalpark/Bonuscard/VBG sponsorluunda yar覺an AKUT SK Kar Sporlar覺 tak覺mlar覺, 8-9 Mart 2013 tarihlerinde Erzurum’da Konakl覺/Palandöken/Xanadu pistlerinde yap覺lan, Türkiye Alp Disiplini Kayak ampiyonas覺’na 29 sporcu ile kat覺ld覺.

8 Mart 2013 günü Konakl覺 Kayak Merkezi’nde yap覺lan GS yar覺lar覺nda, Büyük Bayanlarda AKUT SK’nün Sosyal Sorumluluk Projesi kapsam覺nda destekledii Erzurum`lu iki bayan sporcusu Betül Gül, Türkiye ampiyonluu’nu,  Fatmanur Gül de, ayn覺 kategoride, Türkiye ikinciliini kazand覺. Genç Erkekler kategorisinde, yine AKUT SK’nün Sosyal Sorumluluk Projesi kapsam覺nda desteklenen Bayburt`lu sporcusu, Harun imek, Türkiye ikinciliini kazand覺. AKUT, Palandöken’de yap覺lan yar覺larda, Çocuk 1 K覺zlar kategorisinde Pelin Tamer ile Türkiye üçüncülüü kazand覺. Bu sonuçlarla, AKUT ilk gün, 1 alt覺n, 2 gümü ve 1 bronz madalya kazanm覺 oldu.

9 Mart 2013 günü yap覺lan SL yar覺lar覺nda, Büyük Bayanlarda Betül Gül ile Türkiye ikinciliini kazanan AKUT, Fatmanur Gül ile, ayn覺 kategoride, Türkiye üçüncülüünü kazand覺. AKUT, Genç Erkekler kategorisinde Deniz Kulaks覺zolu ile sürpriz yaparak Türkiye ikinciliine uzand覺. Kendinden 4 ya büyük sporcularla, Genç Erkekler kategorisinde yar覺an y覺ld覺z sporcu, ampiyonan覺n en zorlu grubunda gümü madalyay覺 kazand覺. AKUT, Çocuk 1 K覺zlar kategorisinde Pelin Tamer ile Türkiye ikinciliini, Tayra Tunca ile Türkiye üçüncülüü kazand覺. Bu sonuçlarla, AKUT ikinci gün, 3 gümü ve 2 bronz madalya kazanm覺 oldu.

Toplamda, 1 alt覺n, 5 gümü, 3 bronz madalya kazan覺p 9 madalya ile ampiyonay覺 tamamlayan AKUT SK, en fazla kürsüye ç覺kan ikinci kulüp oldu.

襤stanbul ili, Uluda Kayak ve Snowboard Kulübü, AKUT SK ve ALEV Okullar覺 Kayak tak覺m覺 ile en fazla madalya alan ve puan toplayan il olarak, Türkiye ampiyonluu Kupas覺’n覺, Istanbul 襤li Kafile Bakan覺 Oba Kalkanc覺 eliyle tekrar evine götürdü.


facebook payla twitter payla Bu haber 10761 kez okundu.
sponsor logo