kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
AKUT, Türkiye Alp Disiplini Kayak Şampiyonası`ndan 9 madalya ile dönüyor

AKUT, Türkiye Alp Disiplini Kayak Şampiyonası`ndan 9 madalya ile dönüyor

Medicalpark/Bonuscard/VBG sponsorluğunda yarışan AKUT SK Kar Sporları takımları, 8-9 Mart 2013 tarihlerinde Erzurum’da Konaklı/Palandöken/Xanadu pistlerinde yapılan, Türkiye Alp Disiplini Kayak Şampiyonası’na 29 sporcu ile katıldı.

8 Mart 2013 günü Konaklı Kayak Merkezi’nde yapılan GS yarışlarında, Büyük Bayanlarda AKUT SK’nün Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında desteklediği Erzurum`lu iki bayan sporcusu Betül Gül, Türkiye Şampiyonluğu’nu,  Fatmanur Gül de, aynı kategoride, Türkiye ikinciliğini kazandı. Genç Erkekler kategorisinde, yine AKUT SK’nün Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında desteklenen Bayburt`lu sporcusu, Harun Şimşek, Türkiye ikinciliğini kazandı. AKUT, Palandöken’de yapılan yarışlarda, Çocuk 1 Kızlar kategorisinde Pelin Tamer ile Türkiye üçüncülüğü kazandı. Bu sonuçlarla, AKUT ilk gün, 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanmış oldu.

9 Mart 2013 günü yapılan SL yarışlarında, Büyük Bayanlarda Betül Gül ile Türkiye ikinciliğini kazanan AKUT, Fatmanur Gül ile, aynı kategoride, Türkiye üçüncülüğünü kazandı. AKUT, Genç Erkekler kategorisinde Deniz Kulaksızoğlu ile sürpriz yaparak Türkiye ikinciliğine uzandı. Kendinden 4 yaş büyük sporcularla, Genç Erkekler kategorisinde yarışan yıldız sporcu, şampiyonanın en zorlu grubunda gümüş madalyayı kazandı. AKUT, Çocuk 1 Kızlar kategorisinde Pelin Tamer ile Türkiye ikinciliğini, Tayra Tunca ile Türkiye üçüncülüğü kazandı. Bu sonuçlarla, AKUT ikinci gün, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazanmış oldu.

Toplamda, 1 altın, 5 gümüş, 3 bronz madalya kazanıp 9 madalya ile şampiyonayı tamamlayan AKUT SK, en fazla kürsüye çıkan ikinci kulüp oldu.

İstanbul ili, Uludağ Kayak ve Snowboard Kulübü, AKUT SK ve ALEV Okulları Kayak takımı ile en fazla madalya alan ve puan toplayan il olarak, Türkiye Şampiyonluğu Kupası’nı, Istanbul İli Kafile Başkanı Oba Kalkancı eliyle tekrar evine götürdü.


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 9893 kez okundu.
sponsor logo