kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
Can Polatkan...

Can Polatkan...

Akut Kar Sporlar覺 Kulübü’nün yeni transferi... Koç Üniveristesi’ni bitirdi. Bilgi Üniversitesi ‘adschoolistanbul’ master program覺nda baar覺 bursuyla eitimini sürdürüyor. Ülkemizde çok fazla olmayan freestyle snowboard dal覺nda ilk milli sporcu. 2011 Universiadda ülkemizi temsil edecek. 12 ay snowboard yap覺yor,  yurt d覺覺nda yar覺覺yor. Snowpark ve event yap覺yor. Avusturya Hintertux kamp覺nda gençlii, dinamizmi, spora olan bal覺l覺覺 ve heyecan覺 ile AKS yöneticilerinin dikkatini çekmi. Tak覺ma kat覺lmas覺ndaki en büyük amaç, alaca覺 derecelerden çok, sporcu kiilii, okul ve sporu birlikte yürütebilen baar覺l覺 ve dinamik yap覺s覺 ile snowboarda yeni balayacak çocuklara örnek oluturaca覺 düüncesi....

Can’覺 daha yak覺ndan tan覺mak için k覺sa bir söylei gerçekletirdik.Snowboarda nas覺l balad覺n ve neden snowboard?
3 ya覺mdan beri kayak kay覺yordum. 13-14 yaslarimda Avusturyada ilk defa snowboardu deneme ansini buldum.  Özel bir nedeni yok, içimden öyle geldi diyebilirim. Herhangi bir eyi sevmek ve yapmak icin bir nedene ihtiyacimiz olduunu düünmüyorum.

Snowboard ne zaman senin icin bir hobi olman覺n ötesine geçti?
Snowboardu hayat覺mdan ç覺karamayaca覺m覺 anlad覺覺mda oldu herey. Bunun tam zaman覺n覺 vermek oldukça zor. Gelitikçe, Istanbul’da etraf覺ma bakt覺kça  dev rampalar motivasyonum oldu diyebilirim.

 

Sezona nas覺l haz覺rlan覺yorsun? Snowboard kaymad覺覺n zaman ne tip antrenmanlar yap覺yorsun?
”Freestyle snowboard”da en önemli ey esneklik ve koordinasyon, galiba hayatta da öyle J Sezon d覺覺nda bol bol yoga yapiyorum ve koordinasyon çal覺覺yorum. Dayan覺kl覺l覺k ve kondüsyon için de kouyorum. Çok fazla a覺rl覺k çal覺m覺yorum, sadece bacaklar覺m覺 ve karn覺m覺 kuvvetli tutabilmek için gym de a覺rl覺k çal覺覺yorum. Tabii bir de milli tak覺m kamplar覺 var.

Akut’la ilk tan覺man nas覺l oldu?
4 veya 5 sene önce Yusuf Gürel’le ekim ay覺nda Hintertux buzulunda tan覺t覺m. Gerçekten Türklerin böyle bir organizasyon yapt覺覺na inanmak bata baya güç geldi. O zamanlar snowboardla ilgili bir eyler yapm覺yorlard覺 ama kayakç覺 çocuklar覺n doru yerde doru yönlendirmeyle gelitiklerini görmek beni çok mutlu etti. Daha sonra kayak snowboard demeden hep görütük ve sonunda snowboardla ilgili bireyler yapmaya karar verdik. imdi büyük hedeflerimiz var.

 

Snowboard sayesinde birçok yere seyahat etme ans覺 buluyorsun. u ana kadar en çok etkilendiin yer neresi oldu? Mutlaka ilginç an覺lar覺n vard覺r, birini anlat覺r m覺s覺n?
Bunun yan覺t覺n覺 vermek gerçekten çok zor. Beni en çok etkileyen ey doa ve dalar diye geni bir cevap verebilirim ancak. Dalarda sadece bulunmak bile beni mutlu ediyor. Çok maceram覺z var ama en ilginç olaylardan biri Austos ay覺nda 襤talya’da antrenman için bir buzula gitmitim. O kadar çok kar yad覺 ki Austos’ta 3 gün pistler kapanm覺t覺. Haliyle hiçbirimiz böyle bir ey beklemiyorduk.2010 sezonu için seni en çok neler heyecanland覺r覺yor?
Uluda higravity snowparktaki yeni box lar覺m覺z
Yurt d覺覺 yar覺malar覺
Daha büyük daha büyük daha büyük rampalar
Fotoraf ve video projelerimiz

Ç覺 gibi büyüyen AKUT snowboardcular覺, snowboardu bu kadar seven çocuklarla kaymak, onlar覺n gelitiini görmek ve cokular覺na ortak olmak müthi !
Can Polatkan ile ilgili detayl覺 bilgi için;
www.canpolatkan.com ; www.hi-gravity.com

 


facebook payla twitter payla Bu haber 13557 kez okundu.
sponsor logo