kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
Garanti Emeklilik Windsurf Slalom Cup

Garanti Emeklilik Windsurf Slalom Cup

Garanti Emeklilik Windsurf Slalom Cup 23-26 Temmuz 2009 tarihinde Skiboardmania tarafından organize edilen turnuva Myga Surf City de gerçekleşti.

İlk defa denenen online kayıt sistemi olan yarışamaya, 40 online kayıt ve toplamda 72 yarışmacının katılımı ile 3. gün boyunca devam etti.

    

    

Yine ülkemizde ilk defa denenen PWA standartlarında yapılan yarışmada, erkekler ve bayanlar kategorisinde 6 Heat (Ayak) olarak gerçekleştirildi. Son gün olan Cumartesi günü rüzgarın azizliğine uğrayarak yapılması planlanan son 3 Heat gerçekleştirilemedi fakat ilk iki gün sert esen havada ve arka arkaya verilen startlar ile yapılan 6 Heat bile yarışmacıları yeterince zorladı... 

    

    

Garanti Emeklilik Slalom Cup ile aynı anda gerçekleşen Billabong Beginner Cup ta SurfFest 2009 a damgasını vurdu...

Geleceğin windsurfçülerinin yarıştığı Billabong Beginner Cup ta sıralama şu şekilde oluştu...

1. Derin Evcim
2. Murat Baran
3. Sun Baylav


Beginner Cup bitiminde Garanti Emeklilik Slalom Cup ta yarışan büyükler son gün havanında Slalom yarışına uygun olmaması ve eğlenmek amacı ile tekrar windsurfü öğrendikleri malzemelere dönüp kendi aralarında bayağı FUN geçen bir yarışama gerçekleştirdiler. Ve tek şamandıra dönülen bu yarışmada farklı yelken tekniği ile (yelkeni mafsaldan çıkarıp direk ucunu boarda dayayıp ters kullanarak) Burak Dalgıç birinci bitirdi ve Hüsnü Baylav oturarak kullandığı bord yüzünden diskalifiye edildi :))) 

Garanti Emeklilik Windsurf Slalom Cup start anı ve kıyı beklentilerinden bir kaç görüntü sizlerle paylaşmak istedik...

    

    


Cumartesi günü istenen rüzgar koşulları gerçekleşmedi için daha önce yarışmacı toplantısında yayınlanan 16:45 tetehir bayrağı indirilerek yarışmanın sonlandırıldığı bildirilip ödül töreni hazırlığına geçildi... 

    


Garanti Emeklilik Windsurf Slalom Cup Sonuçları şu şekilde oluştu...

Erkekler Kategorisi
1. Remzi Kocakıran
2. Bora Kozanoğlu
3. Selim Şenocak

Bayanlar Kategorisinde
1. Çağla Kubat
2. Lena Aylin Erdil
3. Burçe Vardarlı

Masterlar Kategorisinde
1. Sinan Gerzile
2. Metin Osmanoğlu
3. Aydın Gözen

Genç Erkekler Kategorisinde
1. Selim Şenocak
2. Onur Gümüş
3. Can Göv

Genç Bayanlar Kategorisinde
1. Dilara Uralp
2. Cansu Caoşkun
3. Yağmur Akay

olarak gerçekleşti...

    

    

    

   


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 9553 kez okundu.
sponsor logo