kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
Nasuh Mahruki ve AKS’nin Ataehir Bulumas覺

Nasuh Mahruki ve AKS’nin Ataehir Bulumas覺

Okan Tamer

Kayak sezon sonras覺nda, akademik sene sonundaki SBS s覺nav覺n覺n heyecan覺 doruklardayken, AKS sporcular覺 ve velileri 7 Haziran 2009 Pazar günlerini AKUT’un kurucusu efsanevi Nasuh Mahruki ile ilk tan覺malar覺na ay覺rd覺lar.

AKS üyesi çocuklar覺m覺z ve aileleri güzel bir pazar gününü heyecanl覺 bir buluma için ay覺rd覺. AKS, AKUT Spor Kulübü ile birlemesinin hemen öncesinde, AKUT’un kurucu bakan覺 Nasuh Mahruki ile bulutular. Sporcular覺m覺z ve biz veliler AKS t-shirtleri ile her zamanki gibi tam bir tak覺m havas覺 içindeydi. Buluma yeri,  Türkiye’ye ve dünyaya ad覺n覺 son derece baar覺l覺 bir gönüllü arama kurtarma tekilat覺 olarak duyuran AKUT’un Ataehir’deki 襤skender Id覺r Salonu, buluulacak kii de AKUT’un kurucu bakan覺 Nasuh Mahruki idi.

Çocuklar覺m覺z覺n gözleri her zamanki gibi 覺覺l 覺覺ld覺. Birçou toplant覺da AKUT ve Nasuh Mahruki hakk覺nda merak ettikleri konular覺 sormak için sab覺rs覺zl覺kla bekliyorlard覺. Tabii ki beklerken de bo durmad覺lar. Yanlar覺nda getirdikleri topun peinde koturdular, neeyle oyunlar oynad覺lar. AKUT Spor Kulübüne ilk ad覺mlar覺n覺 atacak olan çocuklar覺m覺z覺n, AKUT çat覺s覺na da bir renk katacaklar覺n覺n sinyallerini daha o gün görmek mümkündü. 

Nilüfer Nasuh’a Çiçek VeriyorSonunda toplant覺 saati geldi ve eitim salonuna çocuklar ve veliler Nasuh Mahruki ile birlikte girdi. Giri konumalar覺n覺n ard覺ndan Nasuh Mahruki bir konuma yapt覺. AKS’ye AKUT Spor Kulübü’ne ho geldin demek herhalde ancak bu kadar s覺cak olabilirdi. Bu giri konumas覺 çocuklar覺m覺z taraf覺ndan o kadar iyi alg覺land覺 ki, art覺k "Nasuh Aabeyleri" ile sohbet ediyorlard覺. Ak覺llar覺na gelen her konuyu, merak ettikleri hereyi sordular ve tüm meraklar覺n覺 giderecek cevaplar覺 ald覺lar. Kaç kiinin hayat覺n覺 kurtard覺n覺z diye sordu bir çocuumuz. Dünyan覺n en önemli dac覺lar覺ndan biri olan, bugüne kadar bir dac覺n覺n ulaabilecei büyük baar覺lara imzas覺n覺 atm覺 olan Nasuh Mahruki, en büyük baar覺s覺n覺n AKUT’un kurtard覺覺 bine yak覺n hayat olduunu söyledi. Bir baka çocuumuz "dac覺l覺k çok riskli bir spor, aileniz size nas覺l izin veriyor?" diye sordu. Gelen cevap "Evet riskli bir spor, ama gerekli tüm önlemleri al覺yorum ve ailem benim al覺nmayacak bir riski almayaca覺m覺 bildii için bana güveniyor". 

Nasuh aabeylerinin bu cevaplar覺 inan覺yorum ki, hepsinin akl覺na kaz覺nd覺. Sonunda soru cevap bölümü de bitti ve AKS’li tüm sporcular ve veliler ad覺na sevgili Nilüfer Gürel Nasuh Aabey’e bir demet çicek verdi. Birlikte çekilen resimlerden sonra AKUT’un Ataehir’deki binas覺ndan ayr覺ld覺k. 

Ayr覺l覺k m覺? Hay覺r! AKS ve AKUT’un birlemesinin ilk ad覺m覺 o gün at覺ld覺.

Hay覺rl覺 Olsun!

Okan Tamer


facebook payla twitter payla Bu haber 13704 kez okundu.
sponsor logo