kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
Nasuh Mahruki ve AKS’nin Ataşehir Buluşması

Nasuh Mahruki ve AKS’nin Ataşehir Buluşması

Okan Tamer

Kayak sezon sonrasında, akademik sene sonundaki SBS sınavının heyecanı doruklardayken, AKS sporcuları ve velileri 7 Haziran 2009 Pazar günlerini AKUT’un kurucusu efsanevi Nasuh Mahruki ile ilk tanışmalarına ayırdılar.

AKS üyesi çocuklarımız ve aileleri güzel bir pazar gününü heyecanlı bir buluşma için ayırdı. AKS, AKUT Spor Kulübü ile birleşmesinin hemen öncesinde, AKUT’un kurucu başkanı Nasuh Mahruki ile buluştular. Sporcularımız ve biz veliler AKS t-shirtleri ile her zamanki gibi tam bir takım havası içindeydi. Buluşma yeri,  Türkiye’ye ve dünyaya adını son derece başarılı bir gönüllü arama kurtarma teşkilatı olarak duyuran AKUT’un Ataşehir’deki İskender Iğdır Salonu, buluşulacak kişi de AKUT’un kurucu başkanı Nasuh Mahruki idi.

Çocuklarımızın gözleri her zamanki gibi ışıl ışıldı. Birçoğu toplantıda AKUT ve Nasuh Mahruki hakkında merak ettikleri konuları sormak için sabırsızlıkla bekliyorlardı. Tabii ki beklerken de boş durmadılar. Yanlarında getirdikleri topun peşinde koşturdular, neşeyle oyunlar oynadılar. AKUT Spor Kulübüne ilk adımlarını atacak olan çocuklarımızın, AKUT çatısına da bir renk katacaklarının sinyallerini daha o gün görmek mümkündü. 

Nilüfer Nasuh’a Çiçek VeriyorSonunda toplantı saati geldi ve eğitim salonuna çocuklar ve veliler Nasuh Mahruki ile birlikte girdi. Giriş konuşmalarının ardından Nasuh Mahruki bir konuşma yaptı. AKS’ye AKUT Spor Kulübü’ne hoş geldin demek herhalde ancak bu kadar sıcak olabilirdi. Bu giriş konuşması çocuklarımız tarafından o kadar iyi algılandı ki, artık "Nasuh Ağabeyleri" ile sohbet ediyorlardı. Akıllarına gelen her konuyu, merak ettikleri herşeyi sordular ve tüm meraklarını giderecek cevapları aldılar. Kaç kişinin hayatını kurtardınız diye sordu bir çocuğumuz. Dünyanın en önemli dağcılarından biri olan, bugüne kadar bir dağcının ulaşabileceği büyük başarılara imzasını atmış olan Nasuh Mahruki, en büyük başarısının AKUT’un kurtardığı bine yakın hayat olduğunu söyledi. Bir başka çocuğumuz "dağcılık çok riskli bir spor, aileniz size nasıl izin veriyor?" diye sordu. Gelen cevap "Evet riskli bir spor, ama gerekli tüm önlemleri alıyorum ve ailem benim alınmayacak bir riski almayacağımı bildiği için bana güveniyor". 

Nasuh ağabeylerinin bu cevapları inanıyorum ki, hepsinin aklına kazındı. Sonunda soru cevap bölümü de bitti ve AKS’li tüm sporcular ve veliler adına sevgili Nilüfer Gürel Nasuh Ağabey’e bir demet çicek verdi. Birlikte çekilen resimlerden sonra AKUT’un Ataşehir’deki binasından ayrıldık. 

Ayrılık mı? Hayır! AKS ve AKUT’un birleşmesinin ilk adımı o gün atıldı.

Hayırlı Olsun!

Okan Tamer


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 12829 kez okundu.
sponsor logo