kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
闣er logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
T羹rkiye Kayak ve Snowboard  ampiyonalar覺nda AKUT imzas覺

T羹rkiye Kayak ve Snowboard ampiyonalar覺nda AKUT imzas覺

Türkiye Kayak ve Snowboard  ampiyonalar覺nda AKUT imzas覺

5-6  Mart  2010 tarihlerinde Uluda ve Erzurum’da yap覺lan Kayak ve Snowboard ampiyonas覺na, AKUT Kar Sporlar覺 Kulübü ad覺na lisansl覺 yar覺an 15 Kayak ve 3 Board sporcusu 1.Etap ve 2.Etap yar覺lar覺nda kazand覺klar覺 puanlar ile kat覺lmaya hak kazand覺lar.

Yar覺lara kat覺lan sporcular haz覺rl覺k antrenmanlar覺n覺 sezon içinde Kayak Tak覺m覺n覺 antrenörleri Dr. Fatih K覺y覺c覺, Volkan Yurdakul ve Yavuz K覺y覺c覺 ile yaparken; Board Tak覺m覺 da milli board sporcusu ve uluslararas覺 tan覺nm覺 spor fotorafç覺s覺 olan antrenörleri Mine Kasapolu ile haz覺rl覺k çal覺malar覺n覺 tamamlad覺.

襤ki gün süren ampiyonada, Slalom ve GS yar覺lar覺nda Kayak ve Board kategorilerinde toplam 2 Alt覺n, 5 Gümü, 3 Bronz madalya kazanan sporcular madalya töreninde tak覺m arkadalar覺 taraf覺ndan büyük alk覺 ald覺lar.

襤ncinur 襤ki覺覺k SL Bronz Pelin Tamer SL Bronz Türkiye Kayak ampiyonas覺 AKUT Çocuk Tak覺m覺

Uluda’da yap覺lan Çocuk ve Minikler Türkiye Kayak ampiyonas覺nda madalya alan sporcular覺m覺z:

Çocuk 1 kategorisinde:

襤ncinur 襤ki覺覺k Slalom dal覺nda bronz, Büyük Slalom dal覺nda gümü,

Minikler kategorisinde:

Pelin Tamer; Slalom dal覺nda bronz, Büyük Slalom dal覺nda gümü,

襤dilsu Güney Büyük Slalom dal覺nda bronz,

Can Göksal Büyük Slalom dal覺nda gümü madalya kazand覺lar.

襤ncinur 襤ki覺覺k GS Gümü GS Pelin Tamer Gümü 襤dilsu Güney Bronz Can Göksal GS Gümü

Palandöken’de yap覺lan Türkiye Snowboard ampiyonas覺nda madalya alan sporcular覺m覺z:

Çocuk kategorisinde Burcu Aç覺kgöz iki gümü,  

Minik kategorisinde Yamur Eminolu  iki alt覺n madalya kazand覺lar.

Milli Tak覺ma Seçilen sporcular覺m覺z:

Uluda’da  yap覺lan Minik ve Çocuk kategorileri Türkiye Kayak ampiyonas覺nda milli tak覺m sporcumuz Derin Evcim iki ayr覺 günde en iyi pist derecesini yaparak, Mart sonunda 襤talya (Abetone) ve Fransa’da (Val d’Isere) yap覺lacak Uluslararas覺 Çocuk kupalar覺na kat覺lacak çocuk milli tak覺m覺 kadrosuna seçildi.

Ayn覺 tarihlerde Erzurum Palandöken’de yap覺lan Gençler Türkiye Kayak  ampiyonas覺nda da sporcumuz Özlem Çar覺kc覺olu ald覺覺 derece ile Uluslararas覺 Palandöken ve Sar覺kam覺 Kupalar覺nda ülkemizi temsil edecek genç milli tak覺m kadrosuna seçildi.

 襤stanbul Bir Kez Daha Kayakta Birinci 襤l:

 Yar覺 Sonuçlar覺n覺n toplam puanlar覺na göre bu y覺l da  襤stanbul, iller s覺ralamas覺nda  birinci olarak ard覺 ard覺na üçüncü kez Türkiye Kupas覺n覺  kazand覺. Toplam il puanlar覺nda tüm yar覺an AKUT KAR SPORLARI sporcular覺n覺n ald覺覺 derecelerin önemli katk覺s覺 oldu.

 2010 Türkiye ampiyonas覺nda yar覺an  AKUT Kar Sporlar覺 Sporcular覺n覺n kombine dereceleri:

 Alp Disiplini Kayak:

 Minikler

Pelin Tamer 2.

襤dilsu Güney 5.

Selin Spencer Çilolu 6.

 

Can Göksal 2.

Robin Ochsner 10.

 

Çocuk 1

襤nci Nur 襤ki覺覺k 2.

Güne Dila Çuhadar 7.

Selin Aç覺kgöz 15.

 

Alp Tamer 9.

Doruk Turanl覺 10.

 

Çocuk 2

Linda Özmen 6.

Irmak Turanl覺 12.

 

Derin Evcim  9.

Deniz Kulaks覺zolu 14.

 

Gençler

Özlem Çar覺kc覺olu 7.

 

Snowboard:

 

Minikler

Yamur Eminolu 1.

 

Çocuk

Burcu Aç覺kgöz 2.

Can Yenersoy 11.

 


facebook payla twitter payla Bu haber 14437 kez okundu.
sponsor logo