kalkan
iletisim logo
nasuh logo
pegasus logo
feriha logo
ömer logo
hakkimizda
kamp
sporcu
haberler
foto
video
Türkiye Kayak ve Snowboard  Şampiyonalarında AKUT imzası

Türkiye Kayak ve Snowboard Şampiyonalarında AKUT imzası

Türkiye Kayak ve Snowboard  Şampiyonalarında AKUT imzası

5-6  Mart  2010 tarihlerinde Uludağ ve Erzurum’da yapılan Kayak ve Snowboard Şampiyonasına, AKUT Kar Sporları Kulübü adına lisanslı yarışan 15 Kayak ve 3 Board sporcusu 1.Etap ve 2.Etap yarışlarında kazandıkları puanlar ile katılmaya hak kazandılar.

Yarışlara katılan sporcular hazırlık antrenmanlarını sezon içinde Kayak Takımını antrenörleri Dr. Fatih Kıyıcı, Volkan Yurdakul ve Yavuz Kıyıcı ile yaparken; Board Takımı da milli board sporcusu ve uluslararası tanınmış spor fotoğrafçısı olan antrenörleri Mine Kasapoğlu ile hazırlık çalışmalarını tamamladı.

İki gün süren şampiyonada, Slalom ve GS yarışlarında Kayak ve Board kategorilerinde toplam 2 Altın, 5 Gümüş, 3 Bronz madalya kazanan sporcular madalya töreninde takım arkadaşları tarafından büyük alkış aldılar.

İncinur İkiışık SL Bronz Pelin Tamer SL Bronz Türkiye Kayak Şampiyonası AKUT Çocuk Takımı

Uludağ’da yapılan Çocuk ve Minikler Türkiye Kayak Şampiyonasında madalya alan sporcularımız:

Çocuk 1 kategorisinde:

İncinur İkiışık Slalom dalında bronz, Büyük Slalom dalında gümüş,

Minikler kategorisinde:

Pelin Tamer; Slalom dalında bronz, Büyük Slalom dalında gümüş,

İdilsu Güney Büyük Slalom dalında bronz,

Can Göksal Büyük Slalom dalında gümüş madalya kazandılar.

İncinur İkiışık GS Gümüş GS Pelin Tamer Gümüş İdilsu Güney Bronz Can Göksal GS Gümüş

Palandöken’de yapılan Türkiye Snowboard Şampiyonasında madalya alan sporcularımız:

Çocuk kategorisinde Burcu Açıkgöz iki gümüş,  

Minik kategorisinde Yağmur Eminoğlu  iki altın madalya kazandılar.

Milli Takıma Seçilen sporcularımız:

Uludağ’da  yapılan Minik ve Çocuk kategorileri Türkiye Kayak Şampiyonasında milli takım sporcumuz Derin Evcim iki ayrı günde en iyi pist derecesini yaparak, Mart sonunda İtalya (Abetone) ve Fransa’da (Val d’Isere) yapılacak Uluslararası Çocuk kupalarına katılacak çocuk milli takımı kadrosuna seçildi.

Aynı tarihlerde Erzurum Palandöken’de yapılan Gençler Türkiye Kayak  Şampiyonasında da sporcumuz Özlem Çarıkcıoğlu aldığı derece ile Uluslararası Palandöken ve Sarıkamış Kupalarında ülkemizi temsil edecek genç milli takım kadrosuna seçildi.

 İstanbul Bir Kez Daha Kayakta Birinci İl:

 Yarış Sonuçlarının toplam puanlarına göre bu yıl da  İstanbul, iller sıralamasında  birinci olarak ardı ardına üçüncü kez Türkiye Kupasını  kazandı. Toplam il puanlarında tüm yarışan AKUT KAR SPORLARI sporcularının aldığı derecelerin önemli katkısı oldu.

 2010 Türkiye Şampiyonasında yarışan  AKUT Kar Sporları Sporcularının kombine dereceleri:

 Alp Disiplini Kayak:

 Minikler

Pelin Tamer 2.

İdilsu Güney 5.

Selin Spencer Çiloğlu 6.

 

Can Göksal 2.

Robin Ochsner 10.

 

Çocuk 1

İnci Nur İkiışık 2.

Güneş Dila Çuhadar 7.

Selin Açıkgöz 15.

 

Alp Tamer 9.

Doruk Turanlı 10.

 

Çocuk 2

Linda Özmen 6.

Irmak Turanlı 12.

 

Derin Evcim  9.

Deniz Kulaksızoğlu 14.

 

Gençler

Özlem Çarıkcıoğlu 7.

 

Snowboard:

 

Minikler

Yağmur Eminoğlu 1.

 

Çocuk

Burcu Açıkgöz 2.

Can Yenersoy 11.

 


facebook paylaş twitter paylaş Bu haber 11738 kez okundu.
sponsor logo